Garden FB
Biodesign Pools FB

Jason

Ferie zimowe 2018

Informujemy, że w dniach 22-27 stycznia 2018 r. firma Garden będzie nieczynna.
Na Państwa maile będziemy odpowiadać zaraz po naszym powrocie.

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Firma Garden informuje, że sklep stacjonarny będzie nieczynny do 7 stycznia 2018 r.

Ogłoszenie wyników postępowania ofertowego – bon na innowacje

Firma P.H.U Garden Marek Ignatowicz informuje, iż zostało rozstrzygnięte postępowanie ofertowe mające na celu wyłonienie Wykonawcy usługi polegającej na znaczącym udoskonaleniu dotychczasowej ekologicznej technologii budowy niecek basenowych BIODESIGN POOLS w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP.

 

Wyniki postępowania ofertowego

Pobierz plik:

Informacja o wyniku postępowania

Przygotowanie basenu do zimy

Sezon kąpielowy już za nami. Zanim nastaną większe przymrozki, należy przygotować baseny zewnętrze do zimy. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym poszczególne, niezbędne czynności, w dziale BASENY.

Przygotowanie oczka wodnego do zimy

Zima jest okresem, kiedy życie w świecie podwodnym zamiera. Opadłe liście, pozostałości roślin oraz glony zagrażają równowadze biologicznej oczka wodnego. Należy pamiętać, aby je usunąć zanim woda w zbiorniku zamarznie. Opadłe na dno liście gniją, co prawda wolniej niż latem, ale nawet powolny proces gnilny zużywa tlen. Trzeba więc zadbać o odpowiednie przygotowanie oczka do zimy.

Dobrym sposobem na spadające liście jest rozłożenie nad wodą specjalnej siatki ochronnej, która je zatrzymuje.

Gdy woda już zamarznie, koniecznie trzeba zrobić co najmniej jeden przerębel, w zależności od wielkości oczka, przez który będą wydostawać się gazy gnilne i będzie pobierany tlen. Dodatkowo do przerębli można zastosować zrolowaną matę trzcinową wstawioną do wody, która spełni funkcje komina – ujścia gazów gnilnych i wnikania świeżego tlenu z powietrza pod taflę lodu. Suche trzciny także ozdobią powierzchnię stawu zimą, a w razie zamarznięcia wody zapewnią naturalną wentylację.

Odgarnięcie śniegu z powierzchni lodu zapewni dostęp światła dziennego w głąb wody, pozwalając tym samym prawidłowo przebiegać procesom biosyntezy, dzięki czemu rośliny wodne będą wytwarzać tlen.

Do zapobiegania zamarzania przerębli skutecznym rozwiązaniem są sztuczne przeręble i pompy lodowe, które ułatwiają oddychanie oczka wodnego.

 

Sztuczne przeręble występują w kilku rodzajach. Pierwsze to proste styropianowe przeręble, które zapobiegają całkowitemu zamarznięciu, jednak mają ograniczoną wytrzymałość na bardzo niskie temperatury.

Kolejnym typem są przeręble z napowietrzaczami. Urządzenia te wymagają podpięcia do prądu i zapewniają stały dopływ świeżego powietrza do stawu, oraz cyrkulację wody pod lodem. W naszej ofercie posiadamy przerębel TRIO z brzęczykiem (inna nazwa napowietrzacza). Przeręble z grzałką, jak sama nazwa sugeruje, zapobiegają zamarzaniu wody przez jej podgrzanie.

Ostatnia grupa to przeręble zawierające oba ww. urządzenia – grzałkę i napowietrzacz.

Wszystkie urządzenia zapobiegające całkowitemu zamarzaniu wody i pomagające utrzymać prawidłową równowagę biologiczną dostępne są w naszym e-sklepie w dziale Oczka wodne/Akcesoria.

 

Postępowanie ofertowe – bon na innowacje

Firma P.H.U. Garden Marek Ignatowicz zaprasza do składania ofert w postępowaniu ofertowym na wykonawcę usługi polegającej na znaczącym udoskonaleniu dotychczasowej ekologicznej technologii budowy niecek basenowych BIODESIGN POOLS w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP.

 

Pliki do pobrania:

 

Zapytanie.pdf

Załącznik do zapytania.docx

Ogłoszenie wyników postępowania ofertowego

Firma P.H.U Garden Marek Ignatowicz informuje, iż zostało rozstrzygnięte postępowanie ofertowe mające na celu wyłonienie Wykonawcy przedmiotu zamówienia określonego w zapytaniu ofertowym  z dnia 16.10.2017r. w ramach projektu pt. „ Wzrost konkurencyjności firmy P.H.U. Garden poprzez wprowadzenie na lokalny rynek innowacyjnych produktów lub usług.

Wyniki postępowania ofertowego

Pobierz plik:

Informacja o wyniku postępowania

 

Postępowanie ofertowe dotyczące przeprowadzenia audytu wzorniczego

Szanowni Państwo,

Firma P.H.U. Garden Marek Ignatowicz zaprasza do składania ofert w postępowaniu ofertowym dotyczącym przeprowadzenia audytu wzorniczego i opracowania strategii wzorniczej w ramach projektu „Wzrost konkurencyjności firmy P.H.U. Garden poprzez wprowadzenie na lokalny rynek innowacyjnych produktów lub usług” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, Działanie 1.4. Wzór na konkurencję – etap I.

 

Szczegółowe informacje w plikach do pobrania:

 

Zapytanie ofertowe

Załącznik 1-Oświadczenie zamawiającego o braku powiązań

Załącznik 2-Formularz ofertowy

Załącznik 3-Oświadczenie wykonawcy o braku powiązań

Załącznik 4-Lista zrealizowanych strategii

Załącznik 5-Lista zrealizowanych usług

Załącznik 6-Opis metodologii

Fontanna w Hajnówce

Latem 2017 roku ukończyliśmy niezwykle efektowną realizację fontanny typu „mokry chodnik” w Hajnówce. Przy naszym projekcie instalacji wodnej mieliśmy przyjemność współpracować z firmą „MSG Granit”, która przygotowała i ułożyła wszystkie elementy granitowe takie, jak krawężniki i chodniki.

Fontannę w Hajnówce mogą Państwo obejrzeć na przepięknych zdjęciach autorstwa Magdaleny Teterdynko.

 

WIĘCEJ —>

Mobilne tarasy – galeria realizacji

aquarelax tarasyPrzedstawiamy nowe zdjęcia z realizacji mobilnych tarasów.

Pełna galeria z najnowszymi fotografiami tarasów znajduje się w zakładce ZADASZENIA. Oprócz tego dodaliśmy zdjęcia z próbkami kolorystycznymi aktualnie oferowanych desek tarasowych.
WIĘCEJ —>

Nasze realizacje