Garden FB
Biodesign Pools FB

Baseny betonowe

PHU GARDEN od prawie 20 lat specjalizuje się w budowie basenów kąpielowych zarówno wewnętrznych i jak i zewnętrznych.

Po wykonaniu projektu i wyborze odpowiedniego miejsca na basen kąpielowy, przychodzi czas na etap budowy. Właściwie pod każdy basen należy wykonać wykop, odpowiednio do wysokości ścian, lub zagłębienia niecki. Na dnie wykopu następnie wylewa się odpowiednią warstwę betonu,  także żelbetonu szczególnie, gdy będzie ona jednocześnie pełniła funkcję dna basenu.

Wszystkie czynności i etapu budowy basenu wchodzą w zakres naszych usług. Istnieje także możliwość wykonania prac budowlanych przez inwestora we własnym zakresie, ale pod nadzorem specjalistów firmy GARDEN, aby konstrukcja basenu spełniała wszystkie wymagania techniczne.

Najczęściej spotykanymi i wykonywanymi przez nas basenami są baseny żelbetonowe i murowane. Przy budowie ścian basenu stosujemy różne metody, które stwarzają możliwość dopasowania kubatury i kształtu basenu do oczekiwań klienta oraz  doboru odpowiedniej technologii do warunków gruntowych, dostępnego czasu na inwestycję i specyfiki konstrukcji.

Budując ściany basenu montowane są od razu urządzenia filtracyjne, oświetlenie, przygotowywane przepusty itp. Po tym etapie montowana jest instalacja obiegowa, która następnie jest izolowana termicznie. Ściany wszystkich naszych basenów posiadają zewnętrzną izolację przeciwwilgociową. Na koniec etapu budowlanego, wykop się zasypuje i zagęszcza grunt, zabezpieczając przed osadzaniem, czy osuwaniem się konstrukcji.

Kolejną fazą budowy basenu jest uszczelnienie niecki od wewnątrz specjalna folią, płytkami ceramicznymi, lub mozaiką. Następnie montowane są elementy wykończeniowe urządzeń filtracyjnych i innego osprzętu technologii basenowej.

Przy każdym basenie musi być także pomieszczenie techniczne, w którym znajduje się serce systemy filtracyjnego.

Po zakończeniu budowy i zainstalowaniu wszystkich urządzeń, zarówno w samym basenie jak i w pomieszczeniu technicznym przychodzi pora na uruchomienie basenu i sprawdzenie poprawnego działania obiektu.

Na koniec nasza firma oferuje także wykończenie brzegów / plaży, oraz montaż zadaszenia z poliwęglanu.

Nasze realizacje