Garden FB
Biodesign Pools FB

Typy zadaszeń

Linia niska

TERRA i TERRA R – niewidzialny pomocnik

Terra jest najniższym z zadaszeń basenowych, którego kształt zbliżony jest do otaczającego terenu. W pozycji rozłożonej nad basenem umożliwia pełny, niczym niezakłócony kontakt z ogrodem i pięknym krajobrazem. Gdy zadaszenie Terra jest złożone swoim kształtem nawiązuje do nowoczesnej architektury.

Model Terra docenią wszyscy, którzy chcieliby posiadać prawie „niewidoczne” zadaszenie, a jednocześnie korzystać z zalet przykrycia basenu. Do niewątpliwych korzyści zadaszenia Terra: należą ochrona wody przed utratą ciepła, ochrona przed zanieczyszczeniami, regulacja temperatury wody w chłodniejszych okresach, ochrona przed niekontrolowanym dostępem osób trzecich i dzieci.

Model Terra posiada prowadnicę z jednej strony, co sprawia, że zyskujesz niczym niezakłócony dostęp do basenu z trzech stron. Przesuw zadaszenia jest niesłychanie lekki i wygodny. Wysokie standardy bezpieczeństwa, jak i trwałość zadaszenia basenowego Terra oraz jednostronny system prowadnic są standardem.

Zadaszenie basenowe Terra – to basen pod stałą kontrolą i jednoczesny kontakt z pięknem Twojego ogrodu.

więcej

3d_model_terra

Minimalistyczna linia CORONA

Ten elegancki model zadaszenia zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o zabezpieczeniu basenu jak najniższą konstrukcją,  przy czym jej wysokość wewnętrzna nadal umożliwia korzystanie z basenu przy jego pełnym zakryciu przez segmenty. Niski typ zadaszenia znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie chcemy ingerować w krajobraz otoczenia basenu.

więcej

Dyskretna linia ELEGANT i ELEGANT NEO

Zadaszenie spełnia funkcję typowo ochronną, przy czym wysokość wewnętrzna nadal umożliwia korzystanie z basenu przy jego pełnym zakryciu przez segmenty. Niski typ zadaszenia znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie chcemy ingerować w krajobraz otoczenia basenu.

więcej

Atrakcyjna linia IMPERIA

Niski typ zadaszenia znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie chcemy ingerować w krajobraz otoczenia basenu. Wszystkie wygody związane z zadaszeniem zostają zachowane. Imperia można podwyższyć poprzez konstrukcję wyższych ścian bocznych lub oparcie jej na ścianach stabilnych, zwykle murowanych, aż do wysokości umożliwiającej swobodne poruszanie wokół brzegów basenu. Imperia to również rozwiązanie dla basenów zabudowanych stałymi ścianami, które z powodów letniego przegrzewania lub potrzeby otwierania na słońce wymagają przykrycia zadaszeniem rozsuwanym.

więcej

Niewiarygodna linia OCEANIC (wersja niska)

Wspaniała nowoczesna konstrukcja całkowicie lub częściowo wypełniona poszyciem z poliwęglanu (PC) kompaktowego (litego). Ściany i boczną połać dachu zawsze tworzą płyty zgiętego kompaktowego PC. Górna część dachu może być wykonana z PC komórkowego grubości 8 mm (rozwiązanie tańsze, ale też lepsza izolacja termiczna).
Transparentny kompaktowy PC pozwala aby basen i ogród za nim były latem widoczne z tarasu lub okna domu. Bezbarwny kompaktowy PC (typu „szyba”) nadaje zadaszeniu bardzo efektowny, wyjątkowy charakter.
Analogiczny kształtem do linii Oceanic jest niski model Riviera, różniący się jedynie bezprowadnicowym systemem jezdnym.

więcej

Linia bez prowadnic RIVIERA

Zadaszenie z bezprowadnicowym systemem jezdnym. Idea przesuwania oparta jest na synchronizacji ruchu poszczególnych segmentów – każdy przesuwany segment pociąga za sobą kolejny segment. Segmenty poruszają się na kółkach bezpośrednio po podłoży, po plaży basenu. Przesuw segmentów wymaga równego podłoża i użycia trochę większej siły w stosunku do swobodnie przesuwanych zadaszeń na prowadnicach. Zadaszenie wspaniale prezentuje się z poszyciem z litego, idealnie przezroczystego poliwęglanu o łamanej – na przejściu ścianek w sklepienie – płaszczyźnie.

więcej

Połowiczna linia VIVA

Ten elegancki model zadaszenia zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o zabezpieczeniu basenu jak najniższą konstrukcją,  przy czym wysokość wewnętrzna nadal umożliwia korzystanie z basenu przy jego pełnym zakryciu. Specyfiką konstrukcji jest tylko jedna prowadnica jezdna. Niski typ zadaszenia znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie chcemy ingerować w krajobraz otoczenia basenu oraz nie chcemy montować prowadnicy od bardziej wyeksponowanej strony basenu.

więcej

Linia średnia

Klasyczna linia UNIVERSE i UNIVERSE NEO

Regularny, opływowy kształt, „miękka” linia. Znakomicie wpasowuje się w urządzony ogród, pomiędzy krzewy, iglaki, rośliny ozdobne. W większych zadaszeniach duża wysokość w osi pozwala na swobodę przebierania się przed wejściem do wody i wytarcie ciała po kąpieli. Dodatkowe drzwi przesuwne mogą być umiejscowione w ścianie bocznej najwyższego segmentu. Duży kąt nachylenia ścian pozwala na szybkie grawitacyjne zsuwanie się nawet obfitych opadów śniegu.

więcej

Kompromisowa linia TROPEA i TROPEA NEO

Przestrzenna hala umożliwiająca swobodne przemieszczanie się użytkowników pod prawie całą powierzchnią zakrytą zadaszeniem. Ściany opcjonalnie mogą być wykonane z poliwęglanu kompaktowego (litego), który wprowadza do wnętrza więcej światła i tworzy lepszą harmonię z ogrodem. Linia Tropea to kompromis pomiędzy obszernym modelem Laguna, a niskim modelem Elegant.

Kompromisem pomiędzy najwyższą estetyką regularnej linii konstrukcji z kompaktowym poszyciem ścian i dachu a wysokimi izolacyjnymi właściwościami poliwęglanu (PC) komórkowego jest zadaszenie zbudowane ze wszystkich lub z jednej ściany z kompaktowego PC oraz dachu z PC komórkowego.

więcej

 

Linia zadaszeń COMBI

Zadaszenia będące kompilacją zwykle dwóch różnych typów zadaszeń – niższego i wyższego. Znajduje zastosowanie między innymi w sytuacji gdy miejsce wchodzenia do basenu powinno być wyższe, na wzrost człowieka, a dalsza część zadaszenia może już być niższa. Zadaszenie łączy oczekiwana funkcjonalność z wymierną oszczędnością kosztów.

więcej

Linia wysoka

OMEGAspełnij swoje marzenia

Nazwa zadaszenia Omega, w nawiązaniu do greckiego alfabetu, oznacza ostateczne przykrycie basenu. Model Omega daje złudzenie optyczne, że jest mniejszy niż jest w rzeczywistości. Jednocześnie zadaszenie Omega jest wystarczająco wysokie ze wszystkich stron, tak aby użytkownicy mogli chodzić pod zadaszeniem.

więcej

3d-model-omega

Baśniowa linia ORIENT

Fascynująca budowla z baśni 1000 i jednej nocy, ze wschodnich pejzaży. Elementy ścienne swobodnie dają przesuwać się w lewo lub prawo po stabilnych prowadnicach zakotwiczonych w podłożu. Kształt czaszy gwarantuje wysoki stopień nasłonecznienia na powierzchni całego basenu i kumulację ciepła pod kopułą. Zaletą system jest możliwość rozsunięcia aż 1/3 okręgu zadaszenie, co umożliwia regulację temperatury powietrza w upalne dni. Jeżeli zamontujemy dodatkowe drzwi – uchylne wertykalnie lub horyzontalnie – uzyskamy dodatkową otwartą przestrzeń w ścianach zadaszenia, doskonale pasuje również do osłon wanien SPA sytuowanych outdoor.

więcej

Niezwykle funkcjonalna linia LAGUNA i LAUNA NEO

Konstrukcja tego zadaszenia wytwarza dla basenu przestrzenna halę. Zaletą jest możliwość swobodnego poruszania się po całej przestrzeni zamkniętej zadaszeniem. System przesuwny umożliwia łatwe przesuwanie segmentów obie strony lub całkowite zamknięcie ich poza obręb basenu dzięki przedłużenie aluminiowych prowadnic. Tak zsunięte segmenty tworzą przestrzeń osłoniętą przed wiatrem, którą można zagospodarować ustawiając w niej meble ogrodowe, spędzać tam czas na leżaku, przy stoliku z rodziną czy przyjaciółmi.

więcej

Ekskluzywna linia OCEANIC (wersja wysoka)

Wyjątkowy design, gdzie zastosowano dwukrotnie gięty poliwęglan lity typu „szyba” z boków zadaszenia; połać dachowa wypełniona poliwęglanem komórkowym lub również litym. Uzupełnieniem całości są płaskie, bezpieczne i wygodne, znakomicie prezentujące się prowadnice PROGRES. Funkcjonalność połączona z perfekcyjną linią.

więcej

Szlachetna linia OLIMPIC

Nowatorska koncepcja zadaszenia o wspaniałej linii. Zaprezentowana po raz pierwszy w roku Igrzysk Olimpijskich w Grecji w 2004 roku. Składa się ze standardowych mobilnych segmentów oraz jednej lub dwóch półczasz (półkopół) z jednej lub z obu skrajów. Półkule posiadają możliwość szerokiego rozsunięcia i otwarcia zadaszenia. System jezdny standardowych segmentów zadaszenia pozwala na odsłonięcie basenu. Przedłużone prowadnice umożliwiają przesunięcie segmentów ponad półkulą i pełną ekspozycję basenu. Otwieranie/zamykanie zadaszenia jest łatwe i w zależności od rozmiaru zadaszenia wymaga zwykle jednej, ewentualnie dwóch osób. Segmenty standardowe oraz części półczasz mogą być przesuwane elektrycznym systemem jezdnym.

Aluminiowe profile mogą być wykończone barwą drewna sosnowego. Taki klasyczny styl szczególnie atrakcyjny jest z poszyciem z poliwęglanu litego bezbarwnego lub w kolorze brązowym.

więcej

Wytworna linia RAVENA

Kombinacją prostych ścian o kacie nachylenia 80° z elementami łukowymi. Kształt konstrukcji zapewnia obejście wzdłuż 3 boków basenu. Drzwi przesuwne montowane są w bocznej ścianie pionowej, natomiast w ścianach czołowych można usytuować drzwi uchylne bądź przesuwne. Typ Ravena to optymalne rozwiązanie z punktu widzenia rozmiarów zadaszenia i jego funkcjonalności. Model ten szczególnie atrakcyjny jest dla basenów zlokalizowanych wzdłuż budynków czy murów. Z uwagi na nowoczesny design i doskonałą prezencję jest godny polecenia w każdych warunkach.

więcej

Arystokratyczna linia VENEZIA

Klasyczna linia zadaszenia z prostymi ścianami o kącie wznoszenia ok. 80o i łukowym dachu. Konfiguracja ścian tworzy dużą powierzchnię wewnętrzną dla poruszających się koło basenu.

Model Venezia posiada kształt modelu Imperia, jedyną różnicą jest wyższa wysokość ścian. Ten model jest najsilniejszą konstrukcją polecaną do rejonów o dużych opadach śniegu i huraganowych wiatrach.

więcej

Tradycyjna linia VISION

Model Vision najpełniej oddaje ducha starych stalowych pawilonów – zabudów basenów w XIX wiecznych w prywatnych posiadłościach arystokracji czy burżuazji. Również w dzisiejszych czasach model ten jest często stosowany w nowoczesnych „konserwatoriach” w USA, czy Anglii.

więcej

Linia SPA

Zadaszenie minibasenów SPA DOME ORLANDO

Nowość światowa. Zadaszenia w kształcie kopuły całkowicie obracalne o 360°. Dodatkowo posiadają rozsuwane na boki 2-skrzydłowe drzwi. Mobilność zadaszenia pozwala ustawić kopułę z otwieranymi drzwiami w preferowanym kierunku.

Zadaszenia SPA Orlando mają bezbarwne transparentne ściany i czaszę dachową wykonane z poliwęglanu litego 3 mm grubości lub ściany z poliwęglanu gr. 3 mm z powierzchnią strukturalną, albo kolorową. Strukturalna powierzchnia pozwala zachować prywatność wnętrza kopuły. Przezroczyste drzwi ustawione w odpowiednim kierunku (np. domu czy ogrodu) pozwalają na widok z i do wnętrza kopuły.

więcej

Idealna linia SPA SUNHOUSE

Idealna Spa Sunhouse jest owalną wersją SPA Dome Orlando. Jest zadaszeniem większym i obszerniejszym. Model bazuje na trzech częściach: dwóch półkopułach zapożyczonych z konstrukcji Spa Dome Orlando i standardowego segment zadaszenia basenu pomiędzy nimi. W przeciwieństwie do modelu Orlando całość nie jest obracana wokół osi ale wyposażona jest w szerokie rozsuwane drzwi w czole półkopuły, a segment standardowy posiada suwane drzwi boczne po obu stronach i rozsuwany dach, który zdecydowanie usprawnia wentylację. Aluminiowa konstrukcja może być wypełniona poszyciem z poliwęglanu litego przezroczystego typu „szyba”, w brązowego lub bezbarwnego, lub poliwęglanem bezbarwnym strukturalnym zapewniającym prywatność we wnętrzu. Osnową nowatorskiej konstrukcji jest innowacyjny panelowy szkielet cechujący się łatwym i szybkim montażem.

GRAND SPA SUNHOUSE jest modyfikacją o większej kubaturze. Umożliwia zakrycie większych modeli SPA (w tym Swim SPA) oraz stworzenie przytulnego kącika relaksu dla kilku osób, albo wstawienia ozdobnej palmy, kwiatów, czy zestawu wypoczynkowego.

więcej

Integrująca linia SPA OASIS

Spa Oasis jest półowalną wersją SPA Sunhouse. Jest zadaszeniem integrującym przestrzeń przy budynku lub ścianie. Model bazuje na dwóch częściach: jednej półkopule i standardowego segment zadaszenia basenu pomiędzy półkopułą i ścianą. Konstrukcja wyposażona jest w szerokie rozsuwane drzwi w czole półkopuły, a segmenty standardowe posiadają suwane drzwiami boczne po obu stronach i rozsuwany dach. Szerokie rozwarcia zdecydowanie usprawniają wentylację. Aluminiowa konstrukcja może być wypełniona poszyciem z poliwęglanu litego typu „szyba”, w brązowego lub poliwęglanem bezbarwnym strukturalnym zapewniającym wnętrzu prywatność (PRIVATE LINE). Osnową nowatorskiej konstrukcji jest innowacyjny panelowy szkielet cechujący się łatwym i szybkim montażem.

SPA GRAND OASIS jest modyfikacją o większej kubaturze (zadaszenie szersze oraz dłuższe). Umożliwia zakrycie większych modeli SPA (w tym Swim SPA) oraz stworzenie przytulnego kącika relaksu dla kilku osób, lub wstawienia ozdobnej palmy, kwiatów, czy zestawu wypoczynkowego.

więcej

Linia Home

Funkcjonalna linia VERANDA NEO

Zadaszenie Veranda pozwala zadaszyć wannę SPA lub nieduży basen umiejscowiony przy ścianie domu. Jedna z prowadnic konstrukcji mocowania jest na ścianie domu bądź muru, podczas gdy druga standardowo na płaskim podłożu.

więcej

Zdecydowana linia CORSO

Konstrukcja zaprojektowana do zadaszenia basenu usytuowanego w pobliżu ściany domu lub innej wertykalnej ściany. Design zbliżony do typowych ogrodów zimowych, w przeciwieństwie do których wykazuje jednak budowę segmentową, rozsuwaną. Górne prowadnice – zaprojektowane tak, aby odprowadzać wody opadowe integralną rynną poza obszar osłaniany – przymocowane są na stelażu do płaskiej ściany domu czy wertykalnej lub lekko nachylonej ściany muru. Dolna prowadnica mocowana jest do podłoża zwykle blisko krawędzi basenu. Z tej strony basenu nie ma przejścia pod w pełni zasuniętymi na basen segmentami.

Segmenty zadaszenia mogą być przesuwane w obie strony. Przesunięcie w jedną stronę wszystkich segmentów odsłania basen i pozwala na kąpiel czy wypoczynek na odkrytym basenie.

Ściany szczytowe mogą być przesuwane wraz ze skrajnymi segmentami, lub mogą być montowane na stałe do tarasu. W przypadku umieszczenie pod zadaszeniem krzeseł, stolika, lamp czy drabinki basenu pojawia się problem z przesuwaniem wraz z segmentami ścian szczytowych. Rozwiązaniem jest montaż ścian z uchylnym progiem lub szerokimi bezprogowymi ścianami.

więcej

Praktyczna linia ABSYDA (STYLE)

Zadaszenie doskonale chroni baseny usytuowane blisko ścian budynków lub murów. Konstrukcja z prowadnicą umieszczoną na murku lub na skośnej, wertykalnej ścianie może być wkomponowana we wnękę lub kreować „nawę boczną” budynku.

więcej

Nasze realizacje